Česká hospoda / Czech pub

avatar

20220203_173737.jpg
Summary in English: I met a couple of former classmates. After about 40 years. We met there, as always. In a pub. And that place hasn't changed at all.

Scházím se tu a tam s přáteli. Setkávám se s bývalými spolužáky ze základky, ze střední, z vysoké. S bývalými spolupracovníky z některých svých zaměstnání. I s kluky z vojny občas máme sraz...

Někdy nás přijde víc, někdy míň. Někdy se potkáme jen dva. Tentokrát jsme si dali sraz všichni kluci ze třídy z gymnasia.

Ve třídě nás bylo 35. Z toho kluků 7. Tentokrát jeden chyběl. Že prej COVID. No dobře, omluven. My se vídáme dost často. Asi ob měsíc. A kde se tak vidět? No v hospodě!

Sešli jsme se nostalgicky v nejbližší hospodě u gymnasia. U Prašivky. Interiér se za 40 let nezměnil. Personál a hosté ano. Ale genius loci zůstal.

Je to hospoda velmi lidová. Popatřete na ceny. Ale nechodí tam jenom příslušníci nižších spolenčenských tříd... Klášter a Chotěboř, to jsou stálice. Nicméně každý měsíc tam mají piva jaksi "na hostování". Říkají tomu putovní piva. A pivo mají ošetřené dobře.
20220203_173450.jpg
Nacpáno k prasknutí. Kouřit se chodí ven. Nevaří se tam. Stravenky a platební karty se neakceptují. Přesouvati židle se zakazuje bez souhalu obsluhy. Politické hovory se netrpí. Kdo se pozvrací, ten po sobě vytírá.
Na epidemiologická opatření sere pes. A hlavně, nemají tam televizi... Ideální na popovídání si.

No, není to pro každého. Otevřeno denně od jedné do půl desáte. Objednává vždy celý stůl, aby se číšník a servírka neuběhali, i když v tom umějí chodit. Napočítl jsem asi padesát hostů. Utopenci i hermelín řádně naloženy. Čekací doba na pivo tři minuty. Česká hospoda, to je fenomén. I když tohle je vlastně výčep s posezením...

Rád jsem kluky potkal. Už se nebavíme tolik o holkách, ale o nemocech ještě taky ne. Dost vzpomínáme. Všichni máme krásnej život... Ale je třeba končit. Bude se zavírat. Vím, je to trochu dvojsmysl.
20220203_175240.jpg
Zaplatit... "Dvěstě třicet, když to projde... Neprošlo... Tak sto třicet... Za sto padesát děkuji uctivě..." Jo, už nepiju jako za mlada. Dal jsem ke kusu řeči jen pět piv a domů. Hubnu a tlak a cholesterol...

Syn mi už mezitím dvakrát telefonoval, jestli ho budu uspávat. U nás dělá stíhačku on, ne manželka. Tak zas někdy... Asi v březnu. Pozveme i nějaké holky.
20220203_203023.jpg
No, pro ty novější v #cesky. Každou sobotu je #beersaturday. Kdy se píší články o pivě a o všem, co s tím souvisí. Může z toho být upvote. Samozřejmě, tam jde o fotky a stručný popisek v basic angličtině. On si to nikdo do překladače dávat nebude...

kraki_a.png0
0
0.000
18 comments
avatar

Dokud chutná, tak je všechno v pořádku.

!BEER

0
0
0.000
avatar

Takéto krčmy sú najlepšie :)
Neviem či to bude fungovať keď mám iba 0.3 piva, ale

!BEER

0
0
0.000
avatar

Sorry, you don't have enough staked BEER in your account. You need 24 BEER in your virtual fridge to give some of your BEER to others. To view or trade BEER go to hive-engine.com

0
0
0.000
avatar

Dneska to, zdá se, nefunguje nikomu. Jinak jak píšou, chtělo by to těch piv 24.

0
0
0.000
avatar

Pěkný plot - účet
Takže !BEER na zpravení (nebo spravení?)
A opatrně s tím překladem.

0
0
0.000
avatar

You need to stake more BEER (24 staked BEER allows you to call BEER one time per day)

0
0
0.000
avatar

Když nemám pivo, tak že bych zkusil aspoň !hivebits

0
0
0.000
avatar

Mimochodem, okamžitá cena hivebits je 0,09 USD. Což stojí za využití...

0
0
0.000
avatar

Pivo vlastně došlo
Takže
!hivebits

0
0
0.000